Ginta Kamzola
Latvijas Kardiologu biedrības Sirds mazspējas darba grupas vadītāja
Lai arī hroniska sirds mazspēja ir nopietna slimība, laicīgi to atklājot, sekojot ārsta norādījumiem, kā arī ievērojot veselīgu dzīvesveidu, iespējams uzlabot veselības stāvokli un samazināt iespējamu komplikāciju risku. Tāpēc aicinu pacientus rūpīgi iepazīties ar mājaslapā atrodamo informāciju, lai savlaicīgi pamanītu sirds mazspējas simptomus, sekotu līdzi ārstēšanās rezultātiem un zinātu, kā rīkoties kritiskās situācijās!
Andrejs Ērglis
Latvijas Kardiologu biedrības prezidents
“Medicīna un tehnoloģijas mūsdienās ir sasniegušas tik augstu līmeni, ka daudzas slimības, tostarp, sirds mazspēju, ir iespējams laicīgi diagnosticēt un sekmīgi ārstēt. Tomēr! Lai sasniegtu maksimālu ārstēšanās rezultātu, liela nozīme ir pacienta līdzestībai - ir rūpīgi jāseko ārstu ieteikumiem, pareizi un pastāvīgi jālieto medikamenti, regulāri jāpārbauda veselība un jāievēro veselīgs dzīvesveids! Tad ir iespējams ne tikai pagarināt dzīves ilgumu, bet arī uzlabot dzīves kvalitāti!”

Jaunumi

03.11.2022.
Sirds mazspējas pacienta un aprūpētāja vajadzību un pienākumu vadlīnijas
Starptautiskā organizācija GLOBAL HEART HUB (globalhurthub.org), kas apvieno sirds un asinsvadu slimību pacientu organizācijas visā pasaulē, izstrādājusi globālu dokumentu "Sirds mazspējas pacienta un aprūpētāja vajadzību un pienākumu vadlīnijas".  Pacienta/aprūpētāja vajadzību un pienākumu vadlīnijās ir izklāstītas vajadzības un pienākumi, lai atbalstītu starptautiski atzīta aprūpes standarta izveidi un ieviešanu sirds mazspējas pacientiem.
Vadlīnijās apkopotā informācija domāta:
  • Pacientiem un aprūpētājiem
  • Veselības aprūpes nodrošinātājiem un maksātājiem
  • Politikas izstrādātājiem un citām ieinteresētajām pusēm.
Šo dokumentu ir atbalstījušas globāli vairāk nekā 30 organizācijas, tostarp, pacientu organizācijas (arī biedrība ParSirdi.lv un Latvijas Kardiologu biedrība).
Lai iepazītos un lejuplādētu vadlīnijas, lūdzu spiediet uz saites zemāk:
Lasīt vairāk
10.05.2022.
Jauns buklets: pacienta ceļš - no simptomiem līdz diagnozei
Lai palīdzētu pacientiem saprast, kā rīkoties, ja ir aizdomas par sirds mazspēju, kādus jautājumus uzdot ārstam un kādi ir soļi, kas parasti jāveic, lai varētu savlaicīgi izslēgt vai tomēr apstiprināt sirds mazspējas diagnozi un uzsākt ārstēšanu, biedrība ParSirdi.lv sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrības Sirds mazspējas darba grupas vadītāju Gintu Kamzolu ir izstrādājusi jaunu bukletu pacientiem. Lai lejuplādētu materiālu, lūdzu, nospiediet uz šo saiti: sirds_mazspeja_A5_preview2 (1)
Lasīt vairāk
08.05.2022.
Aicinām uz videokonsultācijām ar kardiologiem
Sirds mazspējas dienu ietvaros, pieredzējuši kardiologi no 10.-20.maijam attālināto konsultāciju platformā Medon.lv sniegs bezmaksas konsultācijas sirds mazspējas pacientiem un cilvēkiem, kuriem ir sirds mazspējas simptomi un aizdomas par slimības iespējamību. Pieteikties konsultācijai ir pavisam vienkārši. Dodieties uz mājas lapu www.medon.lv/sirdsmazspej un aizpildiet pieteikuma anketu, pēc tam ar Jums sazināsies Medon.lv pārstāvis, lai vienotos par abpusēji ērtāko konsultāciju laiku.    
Lasīt vairāk
05.05.2022.
No 10.maija Latvijā norisināsies Sirds mazspējas dienas
Lai vērstu uzmanību sirds mazspējai, kā arī izglītotu par slimības simptomiem un riska fakoriem, no 10.maija Latvijā norisināsies akcija “Lai sirds spēj vairāk!”, kuru organizē pacientu biedrība “ParSirdi.lv” sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību, Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrību un starptautisko organizāciju Global Heart Hub. Akcijas ietvaros iedzīvotājiem būs iespēja pasākumos Rīgā un Jelgavā pārbaudīt sirds veselību un saņemt izglītojošus materiālus, kā arī konsultēties ar pieredzējušiem kardiologiem video konsultācijās.

Aicinām uz izglītojošām un informatīvām aktivitātēm iedzīvotājiem:

10.-20.maijā norisināsies kardiologu video konsultācijas Pieredzējuši kardiologi attālināto konsultāciju platformā Medon.lv sniegs bezmaksas konsultācijas sirds mazspējas pacientiem un cilvēkiem, kuriem ir sirds mazspējas simptomi un aizdomas par slimības iespējamību. Lai pieteiktos konsultācijai, dodieties uz mājas lapu www.medon.lv/sirdsmazspeja 11.maijā plkst.12.00-16.00 ielūdzam uz “Sirds veselības māju” Rīgas Centrāltirgū, Nēģu laukumā (Informācijas centra telpās) Pasākuma ietvaros ikvienam būs iespēja izmērīt asinsspiedienu, pārbaudīt pulsu, konsultēties par sirds mazspēju ar kardiologu, kā arī saņemt bezmaksas informatīvos materiālus par sirds veselību 14.maijā plkst.11.00-15.00 norisināsies “Sirds veselības diena” Jelgavā (Raiņa parkā pie Jelgavas poliklīnikas) Plkst.11.00 Izglītojošas un iedvesmojošas kardiologu lekcijas iedzīvotājiem:
  • Sirds veselības dienu atklās Latvijas Kardiologu biedrības prezidents prof.Andrejs Ērglis
  • Jelgavas poliklīnikas kardioloģes dr.Marinas Kovaļenko lekcija “Lai sirds spēj vairāk!”
Plkst.11.00-15.00 Ikvienam būs iespēja izmērīt asinsspiedienu, pārbaudīt pulsu, kā arī saņemt bezmaksas informatīvos materiālus par sirds veselību.
Lasīt vairāk

Video

Mūsu atbalstītāji un draugi