Citas slimības

Nereti sirds mazspējas pacientiem ir hroniskas slimības, kas ietekmē ārstēšanās rezultātu un, laicīgi neatklātas un neārstētas, var veicināt komplikāciju attīstību.

Cukura diabēts un sirds mazspēja

 

Pacientiem ar cukura diabētu ir aptuveni 6 – 8 reizes lielāks sirds mazspējas attīstības risks nekā vidēji populācijā. Biežākie iemesli sirds mazspējas attīstībai cukura diabēta pacientiem ir koronāra sirds slimība, īpaši pārciests miokarda infarkts, un diabētiska kardiomiopātija, kas attīstās apmēram 12% cilvēku ar cukura diabētu.

Otrā cukura diabēta ārstēšanas stūrakmens ir dzīvesstila maiņa – ar to ir jāsāk vienmēr, arī tad, ja ir nozīmēti medikamenti. Tāpat ir ļoti būtiska cieša sadarbība ne tikai starp ārstu un pacientu, bet arī starp dažādiem speciālistiem – ģimenes ārstu, endokrinologu, kardiologu. Svarīgi ir individuāli izvērtēt katra cilvēka riskus, noteikt mērķus un atrast piemērotāko pieeju ārstēšanai. Izvēloties medikamentus, ārsts ņem vērā gan to, cik efektīvi medikaments kontrolē cukura līmeni, vai medikamenta efektivitāte ir klīniski pierādīta miokarda infarkta, insulta vai kardiovaskulāras nāves riska mazināšanai.

Šobrīd pieejami mūsdienīgi un efektīgi medikamenti, kas gan pazemina cukura līmeni, gan uzlabo pacienta prognozi, novēršot insulta un infarkta risku.

Uzziniet vairāk par cukura diabētu un sirds un asinssvadu slimībām te.