Par slimību

Sirds mazspēja – stāvoklis, kad sirds bojājumi izraisa sirds muskuļa nespēju sūknēt asinis atbilstoši organisma vajadzībām. Sirds mazspēja ir viens no nelabvēlīgākajiem sindromiem sirds un asinsvadu slimību grupā, kas var attīstīties jebkuras savlaicīgi nediagnosticētas un neārstētas sirds slimības rezultātā.

Visbiežāk sirds mazspēju izraisa koronāra sirds slimība, it īpaši pārciests miokarda infarkts, un paaugstināts asinsspiediens, taču to var izraisīt arī dažādas sirds muskuļa un sirds vārstuļu slimības.

Lai laicīgi pamanītu un uzsāktu ārstēt sirds mazspēju, svarīgi regulāri pārbaudīt sirds veselību, tostarp, uzmanību pievēršot pulsam  – optimālam pulsam miera stāvoklī jābūt aptuveni 60 sitieniem minūtē, tāpat svarīgi ir sekot līdzi arī asinsspiedienam, paturot prātā, ka optimāls asinsspiediens jebkurā vecumā ir 120/80. Savukārt, ja kāds no šiem rādītājiem ir paaugstināts vai ir kādi citi simptomi, kas varētu liecināt par sirds mazspēju vai kādu citu kardioloģisku saslimšanu, ir ļoti svarīgi savlaicīgi vērsties pie sava ģimenes ārsta, lai nepieciešamības gadījumā tiktu veikti tālāki izmeklējumi un iespējami ātri tiktu uzsākta ārstēšana.

Atcerieties – pateicoties medicīnas un tehnoloģiju attīstībai, mūsdienās slimību iespējams savlaicīgi diagnosticēt un arī sekmīgi ārstēt!

Fakti par sirds mazspēju