Andrejs Ērglis
Latvijas Kardiologu biedrības prezidents
“Medicīna un tehnoloģijas mūsdienās ir sasniegušas tik augstu līmeni, ka daudzas slimības, tostarp, sirds mazspēju, ir iespējams laicīgi diagnosticēt un sekmīgi ārstēt. Tomēr! Lai sasniegtu maksimālu ārstēšanās rezultātu, liela nozīme ir pacienta līdzestībai - ir rūpīgi jāseko ārstu ieteikumiem, pareizi un pastāvīgi jālieto medikamenti, regulāri jāpārbauda veselība un jāievēro veselīgs dzīvesveids! Tad ir iespējams ne tikai pagarināt dzīves ilgumu, bet arī uzlabot dzīves kvalitāti!”
Ginta Kamzola
Latvijas Kardiologu biedrības Sirds mazspējas darba grupas vadītāja
Lai arī hroniska sirds mazspēja ir nopietna slimība, laicīgi to atklājot, sekojot ārsta norādījumiem, kā arī ievērojot veselīgu dzīvesveidu, iespējams uzlabot veselības stāvokli un samazināt iespējamu komplikāciju risku. Tāpēc aicinu pacientus rūpīgi iepazīties ar mājaslapā atrodamo informāciju, lai savlaicīgi pamanītu sirds mazspējas simptomus, sekotu līdzi ārstēšanās rezultātiem un zinātu, kā rīkoties kritiskās situācijās!

Jaunumi

13.04.2021.
Sirds slimību pacienti pret COVID-19!
Tā kā Covid-19 pandēmija turpina apdraudēt cilvēkus, kuriem jau ir problēmas ar sirds un asinsvadu veselību un tos, kuri ir risku grupā, starptautiskā pacientu organizācija Global Heart Hub sadarbībā ar biedrību ParSirdi.lv ir uzsākusi starptautisku kampaņu, kuras mērķis ir glābt dzīvības, samazināt invaliditāti, palielināt informētību un aicināt rīkoties. Inese Mauriņa, biedrības ParSirdi.lv vadītāja: “Šī pandēmija ir satricinājusi visu pasauli, tajā skaitā, arī veselības aprūpes sistēmu un mūsu pašu veselību. Daudzi no pacientiem vēl joprojām baidās apmeklēt ārstniecības iestādes un atceļ plānotās vizītes. Šī kavēšanās meklēt palīdzību var apdraudēt mūsu veselību un dzīvību. Ir pienācis laiks sirds veselību nolikt pirmajā vietā, tāpēc mēs pievienojamies globālajai kampaņai un aicinām ieklausīties savā sirdī un rīkoties.” Saskaņā ar jaunākajiem Pasaules Sirds federācijas (World Heart Federation) datiem, kopš pandēmijas sākuma ar sirds slimībām saistīto nāves gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 139%. Slimnīcu apmeklējumi visā pasaulē ir samazinājušies par 76%. Pacientu skaits ar infarktu, kuri meklē steidzamu stacionāro aprūpi ir samazinājies par 58%, vairākos gadījumos cilvēkiem ir apstājusies sirds mājas apstākļos. Visā pasaulē ir ievērojami samazinājusies sirds un asinsvadu pacientu uzņemšana slimnīcās. Kampaņa ietver 3 nozīmīgus vēstījumus: Pēdējo mēnešu laikā cilvēki ar infarkta un insulta simptomiem ir kavējušies meklēt palīdzību bailēs no Covid-19. #PaklausiUnEj vēstījums ir vienkāršs – ja parādās infarkta vai insulta simptomi nekavējoties meklējiet medicīnisko palīdzību. Kad runā Tava sirds… #PaklausiUnEj. Vēstījums #Ieklausies mudina pacientus būt informētiem, zināt  simptomus un nepieciešamības gadījumā meklēt palīdzību. Ja sirds tev kaut ko saka #Ieklausies. #Nekavējies vēstījums ir adresēts veselības aprūpes sniedzējiem, kuriem nācies pārorientēt slimnīcas resursus, kā rezultātā būtiski ietekmē sirds veselības pakalpojumus. Jo katra sekunde ir dārga, #Nekavējies. Nacionālās klīniskās organizācijas un tādas starptautiskas organizācijas kā Pasaules Sirds federācija, Eiropas Kardiologu biedrība, Starptautiskā aterosklerozes biedrība (IAS), FH Europe un citas ir apvienojušās, lai dalītos ar šiem svarīgajiem vēstījumiem. Sirds simptomu ignorēšana vai ārstēšanas kavēšanās rada nopietnu komplikāciju risku un dzīvībai bīstamas situācijas. Global Heart Hub COVID-19 kampaņa aicina rīkoties, ja runa ir par sirds slimību simptomiem. Agrīna simptomu atpazīšana ir atslēga, lai nodrošinātu vislabāko iespējamo ārstēšanas rezultātu. Kampaņas mērķis ir pārliecināt pacientus, ka nokļūstot slimnīcā, saslimšana ar Covid-19 ir samazināta līdz minimumam. Uzziniet vairāk: https://globalhearthub.org/covid-response/
Lasīt vairāk
08.03.2021.
Akcijā #KafijaNoSirds speciālisti skaidros par kafijas ietekmi uz sirds veselību
Daudziem diena nav iedomājama bez vairākām tasītēm kafijas. Kafijas lietošanai ir daudz plusu arī sirds veselībai. Ir veikti daudz un dažādi zinātniski pētījumi par kafijas un kofeīna ietekmi uz organismu, un pēdējo gadu laikā zinātnieki ir atklājuši, ka labo īpašību kafijā ir ievērojami vairāk nekā slikto. Vairāki norvēģu un somu medicīniskie pētījumi norāda uz to, ka kafija ir lielākais antioksidantu avots ziemeļnieku (arī latviešu) diētā. Cilvēki uzņem ap 64% antioksidantu no kafijas vien, kas kopā ar vīnu un augļiem stipri paaugstina labo ietekmi uz asinsriti un holesterīna līmeni asinīs. Tāpēc, kafijas patēriņš ir izteikti saistīts ar sirds un asinsvadu slimību un smadzeņu insulta riska samazināšanos. Lai uzzinātu vairāk par to, kā tieši kafija ietekmē mūsu veselību, ko par to saka jaunākie zinātniskie pētījumi un kāda kafija ir veselīgākā vēlamies aicināt uz kafiju kopā ar Vidusjūras diētas eksperti, kardioloģi dr. Ivetu Mintāli 8.martā plkst.20.00 ParSirdi.lv sociālā tīkla Facebook platformā. Uzdodiet savus jautājumus par un ap kafiju kardioloģijei dr. Ivetai Mintālei līdz 5. martam rakstot uz e-pastu: info@parsirdi.lv Sekojiet informācijai visas nedēļas laikā – būs iedvesmojoši raksti, skaidrojumi, kā arī konkursi par un ap kafijas tēmu. Tāpat savus ieteikumus sniegs un ar pieredzi dalīsies kafijas un gastronomijas speciāliste (kafijas grauzdētava “80 plus”, Barselonā) Anete Dinne (https://gastroconnoiseur.art). Vairāk par kafijas pozitīvajām īpašībām lasi: vidusjurasdieta.lv, kā arī seko Facebook: @vidusjurasdieta.lv un Instagram: vidusjurasdieta.lv. Paldies Merrild par uzmundrinošo atbalstu akcijai #KafijaNoSirds! 
Lasīt vairāk
22.02.2021.
Kādiem rādītājiem jāseko sirds mazspējas pacientiem?
Kardioloģe Ginta Kamzola: Kādiem rādītājiem jāseko sirds mazspējas pacientiem un kā jārīkojas, lai novērstu slimības saasinājumus?
Galvenais, kas, manuprāt, ikvienam ar jebkuru hronisku slimību tagad būtu jādara – jāmēģina maksimāli novērst tās paasinājumus. Cilvēki parasti zina iemeslus, kāpēc viņiem mēdz kļūt sliktāk. Ja tā ir sirds mazspēja, tad vislielākais un biežākais grēks ir nelietot medikamentus, kas izrakstīti, lai sirds strādātu efektīvāk. Jo, tiklīdz zāles netiek regulāri iedzertas – kaut vai piemirstas ieņemt urīndzenošo tabletīti –, uzreiz pieaug elpas trūkums un parādās tūska. Sāk velties sniega bumba, kuru grūti apturēt, un tad seko zvans ārstam vai neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai un varbūt pat jādodas uz slimnīcu. To sauc par sirds mazspējas dekompensāciju, un viena no tās izpausmēm ir tā dēvētā kardiālā jeb sirds astma, kad cilvēks nevar apgulties, jo guļus stāvoklī viņam trūkst elpas, un vieglāk kļūst tikai tad, ja gultā atrodas pussēdus, atspiežot muguru pret spilveniem... Turklāt šobrīd, kad pieaug stacionēto kovidpacientu skaits, šis galīgi nav piemērots brīdis, lai ar sirds mazspējas simptomu pasliktināšanos nonāktu slimnīcā.
Aicinām lasīt rakstu, klikšķinot šeit.
Lasīt vairāk
18.02.2021.
Labas ziņas kafijas cienītājiem!
Labas ziņas kafijas cienītājiem - kafijas lietošana ikdienā samazina sirds mazspējas risku! Analizējot 3 apjomīgus pētījums, kas saistīti ar sirds saslimšanām, tika noskaidrots, ka izdzerot 1 vai vairākas tasītes kofeīna saturošas kafijas samazinās sirds mazspējas risks. Jāatzīmē, ka tas neattiecās uz kafiju bez kofeīna, kas tieši pretēji  varētu veicināt saslimšanu ar sirds mazspēju. Pagaidām gan vēl trūkst pārliecinošu pierādījumu, ka kafijas lietošanas daudzuma palielināšanai varētu būt tāds pats efekts kā smēķēšanas atmešanai, fizkultūrai vai svara samazināšanai. Uzziniet vairāk par pētījuma rezultātiem: https://www.sciencedaily.com/releases/2021/02/210209083513.htm?fbclid=IwAR0yV92TUPw5ZRIxLXdrvvsNe8YQlcVWGDVTEd2W1gbNxLhVCIGCAUxRh4w  
Lasīt vairāk

Video

Mūsu atbalstītāji un draugi